cnk13Klasa siódma uczestniczyła w warsztatatch laboratoryjnych w Centrum Nauki Kopernik. Podzielilismy się dwie grupy - jedna zgłebiała tajemnice fizyki, druga - robotyki. W pracowni fizycznej uczniowie spojrzeli na zwykła z pozoru wodę okiem badaczy. Co wyróżnia ja spośród innych substancji? Dlaczego jest taka ważna? W grupach mogliśmyzaprojektować i przeprowadzić własne dośwadczenia a także sprawdzaliśmy, na czym polega anomalia wody.

W pracowni robotycznej też wiele się działo. Wcieliliśmy się w rolę robo-lekarzy, by zbadać robota. Można było zostać neurologiem, okulistą, ortopedą bądź laryngologiem. Mierzyliśmy parametry życiowe i programowaliśmy go zgodnie z zachowaniem Trzech Praw Robotyki. Nasz pacjent wrócił do zdrowia w trakcie zajęć.