NA RATUNEK CZYTELNICTWU

W gimnazjum rusza akcja zbierania książek, którymi gimnazjaliści będą mogli się wymieniać.

Na korytarzu postawimy sprezentowany przez kogoś regał z książkami otrzymanymi z dwóch źródeł.

1. Źródło pierwsze: Od każdej rodziny chcielibyśmy dostać w prezencie jedną książkę, którą z jakiegoś powodu rodzice pamiętają ze swojej nastoletniości jako wartą przeczytania.
  2. Źródło drugie: W każdym domu znajdują się książki, które przeczytaliśmy, podobały nam się i do których nie wrócimy. Jeśli macie takie książki, przynieście je.

Niech ruch czytelniczy trwa. Nasz szkolny regał będzie dostępny dla każdego. Będzie można sięgnąć po książkę na przerwie, zabrać ją do domu i przynieść z powrotem albo zatrzymać (w zamian za inną, równie interesującą).

Chcielibyśmy, żebyśmy od początku marca mieli co czytać w szkole.

Dlatego zwracamy się z apelem o podarowanie nam regału. Może ktoś ma w domu zbywające półki, które zawalają miejsce, albo zapomniane leżą w piwnicy. Dobrze byłoby, żeby miejsce na książki było przygotowane przed feriami (do połowy lutego).