koleda

Będziemy śpiewali kolędy, a także obejrzymy szopki ze szkolnego konkursu szopek.

Zachęcamy także do wzięcia udziału w ZBIÓRCE ŻYWNOŚCI. Oto wiadomość od koordynatorki naszej akcji, pani Małgosi Zielińskiej:

Szanowni Państwo!
tradycją stało się, że zawsze przy okazji kolędowania zbieramy jedzenie, które przekazujemy dla banku Żywności SOS w Warszawie, z którym współpracujemy od dziesięciu lat. Bank Żywności powstał w 1994 roku. Jest organizacją pożytku publicznego.

Powodem założenia Fundacji była zdecydowana niezgoda na paradoksalną, a zarazem zatrważająca sytuację, jaka ma miejsce w polskiej rzeczywistości społecznej. Polega ona na tym, że z jednej strony duża ilość żywności marnuje się, bądź jest planowo niszczona,a z drugiej strony w mocno rozwarstwionym społeczeństwie, żyją ludzie głodni lub chronicznie niedożywieni. Każdego miesiąca, przez cały rok,  Bank przekazuje bezpłatnie żywność dla 56 000 osób z województwa mazowieckiego, których nie stać na kupno dla siebie posiłku.
Wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w świąteczną zbiórkę żywności, prosimy o przyniesienie ryżu, kasz, cukru, oleju, konserw, dżemów, herbat lub słodyczy dla dzieci.

Dziękujemy!