Tegoroczny Tydzien Teatralny upłynął pod znakiem życzeń. Różnych życzeń. Żeby nie trzeba było przychodzić tak rano, na przykład, albo jeździć na próby do zimnego kościoła... Niektórzy życzyli sobieDSC04288 zagrać główną rolę, inni wręcz przeciwnie - najchętniej nie zagraliby wogóle, tylko posiedzieli w kącie i poczekali, aż wszystko się skończy.

Co działo się w klasach, to tylko sami uczniowie i wychowawcy wiedzą. Dla postronnego oka i ucha większość przygotowań była niedostępna, odbywały się przy drzwiach zamkniętych... 

DSC04363Ale za to w piątek mieliśmy okazję obejrzeć cztery świetne przedstawienia. Klasa pierwsza przygotowała spektakl pt "Niezgaszone świeczki" i niejednemu widzowi łza się w oku zakręciła, gdy go oglądał. Klasa trzecia w przedstawieniu "Delegacja" wysłała swego bohatera do...Mongolii, gdzie niestety marnie skończył. W sztuce klasy 2b  - "Grażyna słucha" - mogliśmy zobaczyć okienko do spełniania życzeń - nie zawsze po myśli interesantów, zaś klasa 2a opowiedziała historię pt "Siri", pełną odniesień do klasycznej literatury, docenioną Nagrodą Publiczności.

Z niecierpliwością oczekujemy na wyniki jurorów!

 

 

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo