Ostatnie dni marca zaowocowały startem naszych uczniów w LOTTO Poland Bike Marathon w Otwocku. Na starcie I etapu tegorocznego LOTTO Poland Bikeb4
 Marathon stanęło aż 1200 amatorów
jazdy na rowerach górskich, o pół tysiąca więcej niż w tym samym miejscu przed rokiem.

Kolarskie Miasteczko ze startem i metą wyścigów znajdowało się na stadionie klubu OKS Start Otwock, a finisze na bieżni przypominały niezapomniane Wyścigi Pokoju.

Otwocka trasa prowadziła szlakami i duktami leśnymi Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Teren jak na Mazowsze dość pagórkowaty i mocno pofałdowany. Wielkie wydmy porośnięte sosnowymi borami, ukształtowane przez naturę przed tysiącami lat, do tego podmokłe torfowiska, stanowiły nie lada wyzwanie nawet dla bardzo wymagających miłośników ścigania się na rowerach górskich.

W kategorii FUN na dystansie 7,5km startował Jakub Okiński ,który w swojej kategorii wiekowej zajął 13 miejsce i dojechał na metę z czasem 22:23min.W kategorii MINI na dystansie 27km startowało aż dwóch śmiałków Jeremi Dziedziejko, który zajechał na metę jako 17 w swojej kategorii wiekowej z czasem 1:41h oraz Szymon Oktaba ,który był 19 z czasem 1:50h. Na najdłuższej trasie MAX liczącej aż 61 km, wystartowała pani Justyna Dzięcioł. Gratulujemy i zapraszamy na kolejny etap Poland Bike Marathon już 19.04.2015 w Nowym Dworze Mazowieckim.

 

 

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo