Drugoklasiści kolejny raz w Teatrze Studio bawili się w teatr. Tym razem, poza rozruszaniem narzędzi pracy aktora, czyli ciała, mięśni twarzy i głosu, mieliśmy za zadanieDSC07330 w wyobraźni podróżować przez Polskę śladami rozmaitych wykluczeń. Stworzyliśmy bazę słów-kluczy dotyczących naszego tematu. Wykorzystując metodę improwizacji słownej opowiedzieliśmy historie, które poprowadzić miały do stworzenia sytuacji teatralnych. Bezdomny-  porzucony i wykorzystany przez biznes, żebrak niezauważany w  Korzeniówce pełnej kościołów, kaplic i pomników Jana Pawła II, dresiarz posługujący się językiem nienawiści do napotykanych przypadkowo przechodniów stali się bohaterami naszych scenek. Stereotypy w myśleniu o ludziach z różnych powodów wykluczanych, przez działania performatywne przedstawialiśmy tak, by swoją ograniczonością uderzały w widza.

 

DSC07438Próbowaliśmy też z pojedynczych scen zmontować większą strukturę teatralną. Chcieliśmy spróbować montażu reżyserskiego. Na to ostatnie zabrakło nam trochę czasu. A i tak zajęcia przeciągnęły się do prawie dwóch i pół godziny.

 

Brzmi to wszystko może trochę drętwo, ale było świetnie. Nawet ci, którzy nie lubią grać, powiedzieli, że coś z zajęć dla siebie wyciągnęli. Zaraz po wyjściu uczniowie postanowili zbierać pieniądze na kolejne warsztaty za miesiąc. 

 

 

 

 

 

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo