migracje1W środę 25 listopada o godzinie 17.30 w siedzibie Klubu Inteligencji Katolickiej odbyło się kolejne spotkanie z cyklu "Migracje". Tym razemmigracje2 gośćmi byli wolontariusze z akcji "Dobrowolki" - zbiórki żywności i odzieży dla uchodźców na Bałkanach. Terka Teleżyńska i Maciej Bulanda zaprezentowali wiele interesujących zdjęć i filmów ze swojego pobytu w tymczasowych obozach dla uchodźców w Preszewie i Miratowcu. Na spotkaniu pojawili się uczniowie z naszej szkoły: Maks Hojka, Szymon Marchel, Zosia Alexandrowicz, Ola Krucińska, Basia Stypuła, Bogdan Białek, Olaf Dąbrowski, Szymon Oktaba, Marcin Warno i Kuba Kanasiewicz. Oprócz pogłębienia wiedzy o sytuacji uchodźców na Bałkanach, uczniowie mieli możliwość zobaczyć efekty swojej pracy - wcześniejszego udziału w zbiórce. Dziękujemy pani Marii Bremer za przekazanie "Dobrowolek" od uczniów, Samorządowi Szkolnemu za koordynację akcji oraz samym darczyńcom. Jednocześnie zapraszamy na dalsze spotkania w KIKu, z których najbliższe (2.12) będzie poświęcone przyczynom migracji z Afryki do Europy.