ai10 grudnia obchodziliśmy wszyscy Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka. Święto zostało ustanowione w 1950 roku na pamiątkę uchwalenia 2 lata wcześniej Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka i Obywatela.

Z tej okazji jak co roku Amnesty International organizowała Maraton Pisania Listów. Obrońcy praw człowieka na całym świecie pisali do głów państw oraz prokuratorów na całym świecie w obronie więźniów, których prawa są łamane poprzez tortury bądź niestosowanie zasady domniemania niewinności.

W sobotę 12 grudnia warszawskie Amnesty zorganizowało finał Maratonu, na którym naszą szkołę reprezentowała Martyna Cyganek oraz pan Adam Kowalik. Wydarzenie było okazją nie tylko do spełnienia dobrego uczynku, lecz także pogłębienia wiedzy na temat standardów prawnych i norm kulturowych w takich krajach jak Meksyk, Uzbekistan, Iran czy Arabia Saudyjska. Sylwetki bohaterów, w imieniu których pisaliśmy będzie można poznawać od poniedziałku na tablicy szkolnej przy sali informatycznej.