tt11Po czterech pracowitych dniach przyszedł wreszcie czas na wielki finał. Każda klasa dwoiła sie troiła, żeby przedstawienie wyszło jak najlepiej. Temat nie był w tym roku łatwy - DEKALOG. Wśród klas zostały rozlosowane trzy przykazania, które stały się podstawą do napisania sztuki. Trafiły nam się "Nie mów fałszywego świadectwa przeciw bliźniemu swemu" (kl. 1), "Nie pożądaj żony bliźniego swego" (kl. 2) i "Nie będziesz miał bogów cudzych przede Mną" (kl. 3).

I tak w piątkowe popołudnie goście mogli zasiąść w gościnnych progach kościoła pw. Wniebowstąpienia Pańskiego i podziwiać wysiłek naszych aktorów, scenografów, reżyserów i dźwiękowców.

Klasa pierwsza opowiedziała historię penego niewyjaśnionego morderstwa w miasteczku o wdzięcznej nazwie Grobowo. Kto zabił kandydata na burmistrza? Żona? Brat? A może któryś ze wspólników? Każdy jest gotowy do rzucania oskarżeń...

Klasa druga przedstawiła powolny upadek człowieka, który opętany był pożądaniem do żony swego brata. Niewinne z pozoru zaprosznie na kolecję zamieniło się horror.

W przedstawieniu klasy trzeciej Kościół został pokazany jako olbrzymia, prężnie działająca korporacja, do której na staż przychodzi...Bóg. Nienajlepiej sprawdza się jednak w tej roli...pracownicy zajęci są przybijaniem pieczątek i promocją nowej maszyny, Spowiednika 3000. Ta sztuka przyniosła im GRAND PRIX!

Nagrodę Publiczności otrzymała klasa 2, zaś Złotą Maskę dla najlepszego aktora - Szymon Kamler.

Dobra robota!

 

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo