Dnia 11.04. gościł w naszym gimnazjum Deutsch-Wagen. Jest to projekt mający na celu promowanie języka niemieckiego. Nasi uczniowie znają już ten język, niemniej jednak dobrze było uczestniczyć najpierw w krótkim wykładzie o Niemczech i korzyściach płynących ze znajomości j. niemieckiego,
a potem wziąć udział w bardziej rozrywkowej części zajęć: w quizach i zabawach. Całość przygotowana została przez lektorkę j. niemieckiego, która przyjechała do nas aż z Lublina. Wszyscy uczniowie naszego gimnazjum uczący się tego języka zostali podzieleni na dwie grupy. Na pierwszy ogień poszły klasy trzecia i druga, potem niezwykle odważne klasy pierwsze. W programie zajęć były gry i zabawy, śpiewanie piosenek, trochę realio- i kulturoznawstwa, konkursy oraz dużo śmiechu i słodkich przyjemności w postaci pysznych ciasteczek oraz rozdanych na koniec spotkania rozmaitych upominków: długopisów, toreb ekologicznych, koszulek, breloczków itp. od sponsorów Deutsch-Wagen.

Szczególne uznanie należy się klasie trzeciej, która zjawiła się w komplecie w przeddzień swoich egzaminów gimnazjalnych.