Witam,
Proszę Państwa, w najbliższym czasie - tj. od 18 kwietnia do 1 maja - w Warszawie odbywa się festiwal teatralny (już po raz 33!). W kilku teatrach warszawskich pojawią się gościnne spektakle teatrów z innych polskich miast. To wspaniała okazja, żeby zobaczyć spektakle grane w Łodzi, Wrocławiu, Krakowie itp. 
 
Impreza jest podzielona na dwie kategorie - 33 Warszawskie Spotkania Teatralne (dla dorosłych) , oraz Małe Spotkania Teatralne (spektakle dla dzieci). Po przejrzeniu repertuaru i informacji o spektaklach widzę, że niektóre są naprawde godne polecenia. Są dwa spektakle dla dzieci małych (od 4 lat) - NUSIA I WILKI, oraz SŁOŃ I KWIAT. dal dzieci średnich (od 7 lat) - PRĘCIK, a nawet dla starszych dzieci (od 10 lat) - ZŁOTY KLUCZYK. 
 
Jeśli chodzi o spektakle dla dorosłych moją szczególną uwagę przykuły spektakle: "PIEŚNI LEARA" (spektakl jest adaptacją "Króla Leara" SZEKSPIRA - nagrodzony na edynburskim festiwalu w 2012 r.) ; KORZENIEC (spektakl z Sosonowca i o Sosnowcu, czarna komedia z cesarsko-królewskim smaczkiem) ; albo "PAW KRÓLOWEJ" (ostry spektakl wg powieści Doroty Masłowskiej - grany przez aktorów Teatru Starego z Krakowa). A może Wiśniowy Sad CZECHOWA, albo teatr grozy - Frankenstein - MARY SHELLEY ... Od przybytku jedna głowa mnie już rozbolała:))  
 
Zwykle to ja wybieram i proponuję Państwu wspólne wyjście, ale tym razem przy takim urodzaju spektakli, nie jestem w stanie zorganizować wyjść na kilka z nich (krotki termin). Więc proponuje Państwu, abyście przyjrzeli się repertuarowi i ALBO sami zarezerwowali sobie bilety - można kliknąć - ALBO wskazali który spektakl chcecie zobaczyć i mogę Wam pomóc z zdobyciu biletów. Tylko proszę się zbyt długo nie zastanawiać, bo bilety znikają.
Program festiwalu jest dostępny tu: 33. Warszawskie Spotkania Teatralne

r

l sp

logo

 STALE

WSPÓŁPRACUJEMY:

logo LS

Fundacja Dzielo Nowego Tysiaclecia

mw-logo