Mam problem z wiarą. Co to jest nadzieja? Jak nauczyć się kochać?

W dniach 25-26 lutego b.r. uczniowie wszystkich klas odbyli rekolekcje wielkopostne. Pojechaliśmy do Poznania do Domu Rekolekcyjnego Św. Józefa prowadzonego przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. MG 9979

Tam Ojciec dominikanin Stanisław Nowak przez dwa dni prowadził nas po drogach i bezdrożach tematów takich jak: utrata wiary, miłość i nadzieja, powrót do Boga. Towarzyszył nam dzielnie, wspierając słowem i uśmiechem, nasz duszpasterz Ojciec Łukasz Detmer. Uczniowie uczestniczyli w konferencjach, warsztatach i ciekawych rozmowach z ojcami dominikanami. Mieli okazję do adoracji, modlitwy Pismem Świętym, refleksji nad sobą i do dobrej i solidnej spowiedzi.

Pielgrzymowaliśmy po okolicach Poznania, testując granice naszej wytrzymałości oraz badając niezmierzone pokłady cierpliwości prowadzących nas kapłanów i nauczycieli. Widzieliśmy miejsca, w których pięć tysięcy lat temu spadł deszcz meteorytów i poznaliśmy przyrodę okolicznych lasów i pól dzięki długiemu spacerowi IMG 5596z Ojcem Stanisławem.

Przetestowaliśmy alternatywne sposoby dotarcia do celu mimo wszystko, wspomagając braki w dostawie komunikacji miejskiej tradycyjnym sposobem podróżowania pieszo. Widzieliśmy Poznań nocą prowadzeni po Starym Mieście przez Przewodnika-Niespodziankę czyli z zaprzyjaźnioną z naszą katechetką Panią Agnieszkę Jabłońską – Buchla. Dowiedzieliśmy się, że miasto było dawno temu zalane pod dach pewnej kamieniczki, i że zamek poznański wcale nie jest taki stary, jak by się wydawało. Kto słuchał, ten się dowiedział wielu ciekawostek, kto nie słuchał ten zobaczył piękny Rynek Starego Miasta. Rekolekcje dały nam też możliwość odbycia rozmów duszpasterskich, towarzyskich, pośpiewania pieśni wielkopostnych, turystycznych, a nawet jednej szanty. Rekolekcje zakończyły się spokojnie i radośnie. Wszyscy wrócili zdrowi i na pewno każdy przywiózł ze sobą wiele wspomnień.